KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193492
nr 1419 3492
Hans Ångsäter
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Barn. Signerad. Olja på pannå, 34x26, yttermått inklusive ram: 44x36 cm
Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:48:51
100 kr
200 kr
Hans Ångsäter
Läs mer om Hans Ã…ngsäter
All världens barn (Lisa Larson)